Jak uniknąć bólu nadgarstka przy pracy na komputerze? 0

Jak uniknąć bólu nadgarstka przy pracy na komputerze?

Po całym dniu obsługiwania myszki komputerowej, większość osób czuje dyskomfort w obrębie nadgarstka. Przekłada się to na bóle w całej ręce, a także na nadwyrężenie niektórych mięśni pleców. Skutki przewlekłego przebywania przy komputerze bywają trudne, a nawet niemożliwe do całkowitego wyleczenia. Zespół cieśni nadgarstka to jeden z najpopularniejszych problemów zdrowotnych, które występują u osób wykonujących pracę biurową. Wynika z długotrwałej pracy przy komputerze i związanego z nią ucisku tętnic dochodzących do nerwu pośrodkowego ręki. Objawia się drętwieniem oraz mrowieniem dłoni i palców, a także pogłębiającymi się kłopotami z chwytnością i utrzymaniem przedmiotów. Można tego uniknąć, ograniczając pracę przy komputerze lub używając odpowiednich akcesoriów, podnoszących komfort korzystania ze sprzętu komputerowego.

Jednym z głównych gadżetów, które zmniejszają ryzyko nabawienia się zespołu cieśni nadgarstka, jest stosowna podkładka pod rękę. Ergonomiczny kształt podłokietnika pozwala na optymalne ułożenie ręki tak, by zachować maksymalny komfort. Podłokietnik umożliwia bezproblemowe sterowanie myszką komputerową, w żaden sposób nie nadwyrężając stawów ani mięśni. Przemyślany kształt odciąża rękę do tego stopnia, że można zapomnieć nie tylko o bólu nadgarstków i ramion, ale też pleców. Pomaga to zachować prawidłową pozycję ramienia i odpowiednie napięcie mięśni, mając przełożenie na stan niemal całego ciała. Ludziom, którzy codziennie spędzają całe godziny przed ekranem monitora, podłokietnik może pomóc nawet w uniknięciu zwyrodnień kręgosłupa!

Zaletą podłokietnika jest stabilność, zawdzięczana prostemu, ale trwałemu systemowi montowania. Podkładkę doczepia się do blatu biurka. Możliwe jest zamontowanie po dowolnej stronie na każdym blacie o grubości nie większej niż 5 cm. Prawidłowo przymocowany podłokietnik daje możliwość ułożenia całego przedramienia tak wygodnie, że nie trzeba napinać mięśni ręki ani pleców, by utrzymać w dłoni myszkę. To natomiast pozwala zachować zdrowie i uprzyjemnia każdą pracę przy komputerze. Ze względu na neutralny wygląd i uniwersalne zastosowanie, podkładka sprawdzi się zarówno w domu, jak i w pracy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl