Triki na organizację miejsca w szafie 0

Triki na organizację miejsca w szafie

Choć szafa to jeden z największych mebli w domu, nie zawsze jest tak pojemna, jakby się tego chciało. Nadmiar ubrań może być natomiast naprawdę przytłaczający. Są jednak sposoby na to, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń w szafie, znajdując właściwe miejsce na schowanie wszelkiej posiadanej odzieży. Oto 5 najlepszych trików na organizację miejsca w szafie.

  1. Pudełka to świetny pomysł na przechowywanie drobnych elementów garderoby, takich jak szaliki, skarpetki, bielizna i dodatki. Wszystko, co nie pogniecie się w pojemniku, nadaje się do wygodnego schowania. Pudełka można ustawić zarówno na dnie szafy, jak i na ewentualnych półkach. Dla lepszej segregacji, można użyć separatorów do pudełek. Pozwalają one jeszcze wygodniej przechowywać np. skarpetki. W dużych pudelkach zmieszczą się także inne ubrania, lecz warto je precyzyjnie składać – z pewnością zajmą mniej miejsca niż te nieposkładane.
  2. Organizery na drzwi to opcja przechowywania drobnych części garderoby lub innych przedmiotów, niekoniecznie związanych z odzieżą. Są dobre na apaszki, paski do spodni, okulary, jak i na skarpetki czy bieliznę. Można je komfortowo zawiesić na drzwiach szafy lub na wieszaku. Posiadając kilkanaście przegródek, dają sporo miejsca i ułatwiają segregację.   

    3. Łączniki do wieszaków to rewelacyjny pomysł dla wszystkich tych, którym nie wystarcza standardowa długość drążka w szafie. Jeśli brakuje miejsca na kolejne  wieszaki z ubraniami, można wykorzystać łączniki do wieszaków, które pozwalają zawieszać jeden wieszak na drugim, nie zużywając miejsca na drążku. Należy  jedynie pamiętać, by zawsze doczepiać wieszak z krótszym ubraniem na ten z dłuższą częścią garderoby. Dzięki temu żaden strój nie sięgnie podłogi i nie ubrudzi się

       4. Wiszące półki to kolejny pomysł na zwiększenie miejsca do przechowywanie ubrań i dodatków stylizacyjnych. Zawieszona na drążku w szafie zajmuje max. kilka                 miejsc na wieszaki, ale daje też kilka miękkich półek, na których można ułożyć poskładane ubrania. Węższe półki wiszące są natomiast idealne do przechowywania             butów.

       5. Worki próżniowe to rozwiązanie sprawiające, że nawet złożone ubrania zajmują w szafie jeszcze mniej miejsca. Włożone do worka, z którego wypuszczone zostaje             powietrze, stają się idealnie płaskie, więc zajmują absolutnie minimum przestrzeni. Ta metoda wymaga jednak nieco więcej pracy, ponieważ powietrze trzeba                     wyssać, a wyciągnięcie ubrania powoduje potrzebę przeprowadzania całego procesu ponownego pakowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl