Interaktywny chomik – świetny pomysł na prezent dla dziecka 0

Interaktywny chomik – świetny pomysł na prezent dla dziecka

 Zabawki iteraktywne należą do czołówki produktów polecanych dzieciom w każdym wieku. Większość z nich jest tak projektowana, by korzystnie wpływała na rozwój malucha przez kilka lat jego życia. Eksperci zapewniają, że ten typ zabawek pozwala stymulować mózg szkraba, dostarczając mu nowych bodźców i rozwijając jego kreatywność. W zależności od poziomu, jaki osiąga dziecko, dostosowane do niego zabawki interaktywne mogą być mniej lub bardziej skomplikowane. Niektóre wspomagają poznawanie świata, ucząc nawet czytania i pisania. Inne odpowiadają za przyspieszenie rozwoju podstawowych czynności, takich jak zdolności poznawcze.

 

Zabawki interaktywne dla niemowląt

W pierwszym roku życia dzieci rozwijają się w niezwykłym tempie. Muszą poznać świat, a zatem jego dźwięki, barwy, zapachy. Zabawki interaktywne kierowane do tej grupy wiekowej mają wspierać to poznawanie, dlatego świetnym pomysłem są wszelkie produkty wydające z siebie dźwięki, jak grzechotki czy grające karuzele nad łóżeczkiem. Dobrze też, jeśli zabawki mają inne faktury, by ćwiczyć dziecięcy dotyk i rozpoznawanie struktur. Warto zadbać o zróżnicowaną twardość i ich inne kształty. Jako zabawki dla niemowląt sprawdzą się również maskotki interaktywne, takie jak interaktywny chomik, który mówi i wykonuje drobne ruchy. Powtarzając słowa po ludziach, skupia na sobie uwagę dziecka, uczy je reakcji na dźwięki i zachęca do podejmowania prób porozumienia się ze światem.

 

Funkcje zabawek interaktywnych

Choć od zabawek interaktywnych wymaga się, żeby pozytywnie wpływały na wszechstronny rozwój dziecka, to nie należy zapominać, że pozostają przede wszystkim zabawkami. W związku z tym, mają sprawiać maluchowi przyjemność i nadawać się nie tylko do nauki, ale i do zabawy. Mówiące maskotki dla niemowląt mogą spełniać rolę typowych przytulaków. Interaktywny chomik jest miękki i przyjemny w dotyku, więc szkrab może się do niego przytulać w każdej chwili. Ponadto, sympatyczne usposobienie zwierzaka, jego ruchy i powtarzanie słów wypowiadanych przez ludzi sprawia, że może uspokoić dziecko, odwrócić jego uwagę od innych zdarzeń lub skutecznie zainteresować na dłuższą chwilę. Mówiący chomik jest przy tym uniwersalny, ponieważ o ile niemowlęta zachęca do gaworzenia, to starsze dzieci skłania to wypowiadania pełnych, poprawnych słów. Słysząc odpowiedź z ust chomika, maluch może czuć satysfakcję, że jest naśladowane przez zabawkę. Zabawny głos i przyjemny wygląd sprawiają, że interaktywny chomik może być zabawnym gadżetem nawet dla nastolatków i dorosłych ludzi.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl