Triki na organizację miejsca w szafie 0

Triki na organizację miejsca w szafie

Choć szafa to jeden z największych mebli w domu, nie zawsze jest tak pojemna, jakby się tego chciało. Nadmiar ubrań może być natomiast naprawdę przytłaczający. Są jednak sposoby na to, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń w szafie, znajdując właściwe miejsce na schowanie wszelkiej posiadanej odzieży. Oto 5 najlepszych trików na organizację miejsca w szafie.

czytaj całość »
Jak uniknąć bólu nadgarstka przy pracy na komputerze? 0

Jak uniknąć bólu nadgarstka przy pracy na komputerze?

Po całym dniu obsługiwania myszki komputerowej, większość osób czuje dyskomfort w obrębie nadgarstka. Przekłada się to na bóle w całej ręce, a także na nadwyrężenie niektórych mięśni pleców. Skutki przewlekłego przebywania przy komputerze bywają trudne, a nawet niemożliwe do całkowitego wyleczenia. Zespół cieśni nadgarstka to jeden z najpopularniejszych problemów zdrowotnych, które występują u osób wykonujących pracę biurową. Wynika z długotrwałej pracy przy komputerze i związanego z nią ucisku tętnic dochodzących do nerwu pośrodkowego ręki. Objawia się drętwieniem oraz mrowieniem dłoni i palców, a także pogłębiającymi się kłopotami z chwytnością i utrzymaniem przedmiotów. Można tego uniknąć, ograniczając pracę przy komputerze lub używając odpowiednich akcesoriów, podnoszących komfort korzystania ze sprzętu komputerowego.

czytaj całość »
5 sposobów na szybsze ułożenie dziecka do snu 0

5 sposobów na szybsze ułożenie dziecka do snu

Położenie dziecka do snu bywa bardzo trudne. O ile noworodki przesypiają większość dnia, to już niemowlęta z reguły mają problem z przystosowaniem się do regularnego trybu życia. Lubią dzienne drzemki, przez co trudniej jest im przespać całą noc. Aż do wieku szkolnego, wiele dzieci ma problem z zachowaniem stałej pory zasypiania. Maluchy radzą sobie z tym bez większych problemów, ponieważ zawsze mogą nadrobić brak snu w ciągu dnia. Trudniej jest natomiast ich rodzicom, którzy woleliby mieć szansę wyspać się w nocy. To dlatego tak istotnym jest, by od najwcześniejszego wieku uczyć pociechy szybkiego zasypiania i nieprzerywanego snu przez co najmniej kilka godzin. Jak rozwinąć w maluchu taki nawyk? Jest na to kilka prostych sposobów.

czytaj całość »
Nieograniczone zastosowanie olejków eterycznych 0

Nieograniczone zastosowanie olejków eterycznych

Zapachy otaczają nas w każdej chwili i w każdym miejscu. Jednak tylko wybrane z nich mają szczególny wpływ na ludzkich organizm. Do tych szczególnie istotnych dla zdrowia i samopoczucia, zaliczają się zapachy, jakimi są olejki eteryczne. W zależności od sytuacji, w jakiej zamierza się ich użyć, mogą być wykorzystywane do wdychania lub wcierania w skórę, a zdecydowanie rzadziej doustnie. Ze względu na ich wszechstronność, najlepszym rozwiązaniem jest zestaw olejków eterycznych, w którym znajdą się substancje pełniące różne role i dobre do stosowania w odmiennych sytuacjach.

 

 

czytaj całość »
Bezpieczna jazda z tabletem/smart fonem - uchwyt na tablet 0

Bezpieczna jazda z tabletem/smart fonem - uchwyt na tablet

 

Zakaz używania telefonu podczas prowadzenia samochodu jest kwestią oczywistą. Mimo to, istnieje wiele sytuacji, w których kierowca potrzebuje połączenia telefonicznego lub możliwości wygodnej obsługi nawigacji GPS. Niemniej, trzymanie urządzeń w ręku jest nie tylko karalne, ale również niebezpieczne i niewygodne. Aby rozwiązać ten problem i zachować się odpowiedzialnie, wystarczy zainwestować w odpowiedni uchwyt na tablet do samochodu. Pozwala on uniknąć niebezpiecznych zachowań za kierownicą, a do tego zwiększa komfort korzystania z niektórych urządzeń.

czytaj całość »
SOS dla podartych ubrań – każdy może je naprawić! mini maszyna do szycia 0

SOS dla podartych ubrań – każdy może je naprawić!

 

Rozdarcia, rozprucia, pęknięcia – to powszechne uszkodzenia materiałów, do jakich dochodzi w codziennym życiu. Czasem takie sytuacje prowadzą do spisania ubrań na straty, innym razem skłaniają do skorzystania z usług krawcowej. Niektórzy próbują cerować je na własną rękę, jednak najczęściej efekt jest nienajlepszy, a sama praca okazuje się żmudna i irytująca. Można jednak zdecydować się na rozwiązanie alternatywne. Własna maszyna do szycia umożliwi reperowanie nadniszczonych ubrań, a nawet pozwoli tworzyć nowe kreacje. Problemem pozostaje fakt, że obsługa maszyny do szycia jest zwykle dość skomplikowana. Dlatego warto wybrać tę w wersji mini.

czytaj całość »
Sposób na problem z „nagłą potrzebą” urinelka 0

Sposób na problem z „nagłą potrzebą”

O ile mężczyźni w plenerze nie mają z tym większego problemu, to panie regularnie muszą mierzyć się z wyzwaniem, jakim jest znalezienie toalety. Wszędzie tam, gdzie nie ma normalnej ubikacji, panie muszą szukać dyskretnych miejsc, w których będą mogły załatwić potrzebę fizjologiczną. Niestety, zwykle bywa to bardzo uciążliwe. Tym bardziej, że kobiety potrzebują więcej miejsca do oddania moczu niż mężczyźni. Ze względu na bezpieczeństwo i wygodę, powinno to być zapewniające nie tylko intymność, ale też maksymalną stabilność. Co więcej, ze względów zdrowotnych, również korzystanie z toalet publicznych nie jest dla pań korzystne.

czytaj całość »
Interaktywny chomik – świetny pomysł na prezent dla dziecka 0

Interaktywny chomik – świetny pomysł na prezent dla dziecka

 Zabawki iteraktywne należą do czołówki produktów polecanych dzieciom w każdym wieku. Większość z nich jest tak projektowana, by korzystnie wpływała na rozwój malucha przez kilka lat jego życia. Eksperci zapewniają, że ten typ zabawek pozwala stymulować mózg szkraba, dostarczając mu nowych bodźców i rozwijając jego kreatywność. W zależności od poziomu, jaki osiąga dziecko, dostosowane do niego zabawki interaktywne mogą być mniej lub bardziej skomplikowane. Niektóre wspomagają poznawanie świata, ucząc nawet czytania i pisania. Inne odpowiadają za przyspieszenie rozwoju podstawowych czynności, takich jak zdolności poznawcze.

 

czytaj całość »
Efektywne systemy przechowywania w małym mieszkaniu - organizer do szafy 0

Efektywne systemy przechowywania w małym mieszkaniu - organizer do szafy

Brak miejsca w domu to powszechny problem wielu osób. Nawet duże mieszkania, w pewnym momencie, często okazują się niewystarczające do przechowywania wszystkich posiadanych rzeczy. Najczęściej zauważają to kobiety, których zamiłowanie do ubrań powoduje przepełnienie szaf. Żeby dobrze zorganizować przestrzeń na wszystkie ubrania i inne przedmioty, warto zastanowić się nad wykorzystaniem odpowiednich systemów przechowywania.

czytaj całość »
Rękawiczki do pływania - sposób na rozwijanie umiejętności pływackich 0

Rękawiczki do pływania - sposób na rozwijanie umiejętności pływackich

Rewelacyjny wpływ na zdrowie i kondycję, a do tego doskonały sposób aktywnego wypoczynku to największe zalety pływania. Niestety, jest to sport wymagający sporych umiejętności. Wiele zależy w nim od wrodzonych predyspozycji. Niektórzy ludzie nawet po latach ćwiczeń nie mają odpowiedniej koordynacji ruchów i wystarczającej siły, by pokonywać opór wody. Inni potrafią pływać niemal od początku życia. W basenie czują się jak ryba w wodzie i utrzymanie ciała na powierzchni nie stanowi dla nich większego problemu. Żeby nie znudzić się pływaniem, ta druga grupa może stale rozwijać swoje umiejętności. Przede wszystkim, dobrze jest uczyć się pływania w różnych stylach. A do wyboru jest łącznie 5 podstawowych sposobów poruszania się w wodzie wpław. Kiedy już się je opanuje, warto poprawiać swoje wyniki czasowe. Ponadto można zwiększać poziom trudności.

czytaj całość »
Plastry odchudzające – doskonałe wsparcie diety i treningów 0

Plastry odchudzające – doskonałe wsparcie diety i treningów

Większość ludzi marzy o atrakcyjnej figurze, a płaski, jędrny brzuch to jeden z jej głównych elementów. Niestety, wyrzeźbienie mięśni wymaga sporej dawki poświęceń. Potrzebna jest do tego regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta. Osoby, którym brakuje samodyscypliny i mimo chęci, nie potrafią zachować systematyczności w treningach ani wstrzemięźliwości w jedzeniu, mogą jednak sięgnąć po plastry odchudzające na brzuch. Taka opcja jest również najlepszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy z pewnych powodów mają ograniczoną mobilność. Plastry odchudzające pomogą w zachowaniu formy podczas unieruchomienia spowodowanego złamaniem lub chorobą. Mogą być też po prostu uzupełnienie standardowego planu odchudzania i działać wtedy, gdy człowiek akurat odpoczywa.

 

czytaj całość »
Bezstresowa kąpiel dziecka 0

Najlepsze triki na bezstresową kąpiel dziecka

Niechęć dziecka do kąpieli to dość powszechne zjawisko. Wiele maluchów przebywanie w wannie traktuje jako wyjątkowo nieprzyjemny obowiązek. Szczególnie nielubiane jest mycie włosów. Nawet z szamponem przeznaczonym dla najmłodszych, dzieci nie znoszą, kiedy piana wpada im do oczu. Da się jednak zapobiec moczeniu oczu oraz sprawić, by pociecha polubiła wesołe pluskanie!

1

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl